Výživa a děti

Pracovala jsem 25 let jako učitelka na 1. stupni ZŠ, učila jsem malé děti a již několik let jsem si všímala, jak jsou děti neklidné, nesoustředěné, agresivní, nepozorné, přibývalo dětí s psychomotorickým neklidem, poruchami chování i hyperaktivitou.

Po odchodu ze školství, jsem začala intenzivně studovat vliv výživy na naše chování. Uvědomila jsem si, že za těmito změnami u dětí je hlavně jejich současná špatná výživa. Děti konzumují velké množství „ skrytého“ cukru, který u nich spouští tyto nežádoucí reakce. Čeho však mají velký nedostatek jsou mikroživiny (minerály, vitamíny a stopové prvky).

ČR dnes patří v obezitě na 1. místo v Evropě. Během posledních 4 let obrovsky vzrostl výskyt civilizačních chorob u mladých lidí (cukrovka, obezita, vysoký tlak a zvýšený cholesterol).

Jelikož jsem pracovala jako lektorka Tvořivé školy, rozhodla jsem se pokračovat v předávání informací široké veřejnosti formou besed a přednášek. Ráda bych rodičům vysvětlila, jak je důležitá změna stravovacích návyků u dětí.

To co jí dnes, se jim v životě projeví za 5 – 10 let.

Výsledek obrázku pro výživa dětí